Anasayfa » Bilinçaltı Temizliği

Bilinçaltı Temizliği

Bilinçaltı Temizliği

Merhabalar ben Hasan Ertekin. Bu yazımda En Etkili Bilinçaltı Temizleme Teknikleri‘ni sizlerle paylaşıyorum. Yazabildiğim en sade dille bolca örnekler vererek açıkladım.

Bilinçaltı temizliği konusunda bireysel danışmanlık alarak hayatınıza güzel bir dokunuş yapabilirsiniz. Kendinizi daha iyi tanımak ve olumlu değişimlerle dolu bir geleceğe adım atmak için bilinçaltı uzmanı olarak size yardımcı olabiliriz. Size özel tasarlanmış seanslarımızla hayatınızdaki dönüşümü başlatmak için hemen bizimle iletişime geçin. Sizi, içsel huzura ve başarıya giden yolda desteklemek için buradayız!


Bilinçaltı Temizliği Nedir?

Bilinçaltı, biz çocukken çevremizdeki insanların farkında olmadan bize yüklediği programdır. Bilinçaltı Temizliği ise önceden ekilmiş bu programları sorgulayarak değiştirmektir. Güvene, aşka, paraya, huzura, mutluluğa, ilişkilere, başarıya, sağlığa aklınıza gelebilen her şeye ve herkese karşı her birimizin önceden programlanmış bir inanç kalıbı vardır. (Buradaki inanç kelimesi, sorgulanmamış düşüncedir.) Bilinçaltında yer alan düşünceler bilince çıktığında artık neyi neden yaptığınızı bilmiş olursunuz ve değiştirmek için neler yapılması gerektiğini bilirsiniz. Sorgulanmış inançların/düşüncelerin yerine yeni düşüncelerimizi ekip o düşünceyi beslediğimizde hayatımızı istediğimiz gibi dönüştürebiliriz.

Bilinçaltı’nın Gücü

Bilinçaltınız sizin tarlanızdır, geçmişte ektiğiniz fikirler, zanlar, davranışlar doğrudan bilinçaltına ekilen tohumlardır. Toprağa hangi tohumu ekerseniz size fazlasıyla o ürünü verir. Bunu anladığınız takdirde kendinizi ve diğer insanları suçlamayı bırakır ve geçmişte neler ektiğinize daha dikkatli bakmaya başlarsınız.

Ne zaman elma tohumu ektiniz de böğürtlen çıktı? Doğa yasası, fiziksel dünyada ve zihinsel dünyanızda kişi ayrımı gözetmeksizin aynı şekilde çalışır; “Hep beni buluyor. Kimse beni sevmiyor. Hayat bize neler yapar. Kahpe felek. İnadım inat dedi bir yüzümü güldürmedi” gibi kişisel algıladığınız ne varsa bunları size yapan biri yok, hayatın size garezi yok, kişisel algılamaktan çıkıp kendi kendinize neler yaptığınızı gözlemlerseniz sorumluluğunuzu üstlenmiş olur ve değiştirmek için şansa sahip olursunuz, kişisel algılamaya devam ederseniz bilin ki o şeyi tekrar ve tekrar yaşayacaksınız; Tekrar tekrar birbirine benzer ilişkiler yaşayacaksınız, birbirine benzer işlerde çalışıp, benzer standart ve koşullarda zamanınızı geçirip, benzer şeylerden zevk alacaksınız. Memnunsanız tabii ki yapmaya devam edin. Mevlâna’nın şu iki cümlesi konunun özüdür: “Bütün tedbirlerin (ve tedâvinin özü), tabîatını (mizacını) değiştirmektir … Eğer dünyâ, ni’metle dolu bir bağ olsa, fârenin ve yılanın kısmeti yine toprak olur.”

O halde bir farenin besin kaynağının asla değişmeyeceğini anladığınızı varsayıyorum, fare olduğuna inanan biri, fare gibi yaşar “neden ben lezzetli yiyecekler yiyemiyorum?” diye yanlış sorgulama yaparsa sebebi kendisindedir. Doğru sorgulama ise “neden ben bugüne kadar fare gibi davrandım?” sorusudur.

Gökyüzünde uçmak isteyen biri, tavuk gibi düşünmez, kuşlar gibi düşür (Ne kadar yüksekte uçmak istiyorsa o kuş gibi düşünür). Tavuk gibi düşünüp uçmayı umanlar yukarıda anlattığım gibi kişisel algılayıp isyan etmeye başlarlar. İnsan, diğer canlılardan akıl üstünlüğü ile yüce varlıktır. İnsan aklını kullanarak her şey olabilir ve yapabilir, “ben yapamam” mı diyorsunuz? Bu inancınız sadece kendinizi kısıtladığınız için var.

Bakın size kimin ne yapıp yapamayacağını söyleyeyim; balıklar karada bulunamaz, insan aklını kullanarak en derin sulara dalabilir. Penguenler sıcakta yaşayamaz, insan klima icat ederek (veya ilerde daha teknolojik bir alet) dünyanın en sıcak yerinde bile serinlik içinde olur. Bir ceylan dünyanın öbür ucundaki bir ceylanla konuşamaz fakat insan konuşabilir. Hiç bir canlı dünya dışına tek başına çıkamaz, insan yaptığı teknolojiyle aylarca dünya dışında bulunabilir.


Bilinçaltı Temizliği Nasıl Yapılır?

Şimdi gelin size adım adım biliçaltınızı nasıl temizleyeceğinizi anlatayım. Anlattıklarım veya anlatacaklarım aklınızda soru işaretleri oluşturursa iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

1.Adım: Nasılsınız? (Işığın Kendisi: “BEN”)

Güç ve enerji sizin nasıl olduğunuza bağlı olarak gelir. Yaşamak için besine ihtiyaç duyduğunuz gibi isteklerinizi gerçekleştirmek için de nasıl olduğunuz önemlidir. Araba yakıtsız çalışmaz, kalitesiz yakıt aracın motorunu bozar, kalitesiz hisler de dönüşümünüzü sağlamaz.

Kendinizi nasıl hissediyorsunuz? İyi mi kötü mü? İsteklerinizi gerçekleştirmek için iyi olmak yeterli mi sizce? Hiç kendinizi çok iyi hissettiniz mi? Çok iyi hissettiğinizde enerjiniz nasıldı? Daha da ötesi; harika hissederseniz hayatınızda neleri kolaylıkla değiştirebilirsiniz? bir düşünün. Peki Efsane? Kendinize efsaneyim dediğiniz anlarda mı daha kolay başarılı olursunuz yoksa iyiyim dediğiniz anlarda mı? Sizin nasıl olduğunuz hakimiyet gücünüzü belirler, 100 watt’lık ampülle ne kadar yeri aydındalatabilirsiniz? Bir kibritle ne kadar?

Yaşam kalitenizi “Kendimi nasıl hissediyorum?” sorusuna verdiğiniz yanıtla ölçebilirsiniz. Siz bu anlamda ne kadar güçlü olursanız sorunlarınızın o kadar kolay üstesinden gelebilirsiniz. Kendi varlığınız dünya kadar büyükse onu stadyum ışığıyla çok çok küçük bir bölümünü aydınlatabilirsiniz, size güneş ışığı lazım. 🙂 Ben çocukken ilkokula 10 dakikada giderdim, yol çok uzun gelirdi, yıllar önce gittiğimde ise 2 dakikada okuldaydım.. Tıpkı bunun gibi atacağınız adımın büyüklüğü ve kolaylığı sizin kim olduğunuz ile ilgilidir.

1.1. Adım: Nasılsın’ı Nasıl Değiştirirsiniz?

“Nasılsın?” sorusuna verdiğiniz yanıt, sizin görebilme kapasitenizdir. Varsayalım ki evinizde oturuyorsunuz ve tozlanmış gözlüklerle etrafa bakıyorsunuz, etrafı pis gibi görüp evi temizliyorsunuz, sonra tekrar bakıyorsunuz ve yine kirli, temizledikçe sonuç almak imkansız gibi görünüyor. Siz ne kadar temizleseniz de sonuç değişmiyor. Gözlüğünüzün camını silseydiniz etrafın temizliğini görürdünüz, değil mi? Ve kendinize gülerdiniz. Nasılı değiştirmek de tıpkı bunun gibi sandığınızdan daha kolaydır, fakat anlaşılması zor olabilir, çünkü insan bölünebilen şeyleri daha kolay algılar (Konuyu dağıtmamak için bunu ayrı bir yazımda paylaşacağım). Eğer kötüyseniz, iyi olmaya çalışmayın, iyi olanı görün (gözlüğün camını silin). İyiyseniz, harika olmaya çalışmayın, harika olan özellikleriniz ne varsa, ister dışarıdaki bir insanda ister kendinizde veya doğada (herkeste ve her şeyde) bunları görün. Harikaysanız, efsane olan şeyleri görün (gözlüğün camını biraz daha silin). En sonunda göreceksiniz ki her şey kusursuz, gözlüğe bile ihtiyaç duymadan net görüyorsunuz ve kusurlu olan sadece hahaha… kusursuz bakan kişi kusur göremez ki, nasıl da kandırdım sizi 🙂 Ee daha daha nasılsınız? 🙂

1.1.1. Adım: Kusur’u Anlayın (İlizyon: Eğlenme aracı)

Bilinçaltı Korkuları
Bilinçaltı Korkuları

Kusur karşısında üç seçeneğiniz var bu seçenekler bilinç seviyenize göre alışkanlık haline gelmiş seçiminizdir (seçtiğinizi bile fark etmemiş olabilirsiniz).

 • Korkmak
 • Daha dikkatli bakmak
 • Eğlenmek

Kusur bir yanılgıdır, yanlış görüşün yansımasıdır. Gözlük örneğindeki tozla eve bakmak ve kirli olduğunu düşünmektir. Kusur varmış gibi görünür fakat ilizyonun kendisidir. İlizyon ise korkmanız gereken bir şey değil, eğlenme aracıdır (tabiki seçerseniz).

Çocukken gökyüzündeki bulutları değişik nesne ve canlılara benzetmişsinizdir. Benzettiğiniz şey o şeyin aslı olmadığını bilirsiniz ve eğlenirsiniz. Gölge oyununda elleri ile kedi, köpek, tavşan yapan insanları izlemişsinizdir, kusurlarla tıpkı bunun gibi sadece eğlenebilirsiniz, çünkü o, sandığınız şey değildir.

Eğer eğlenemiyorsanız bu dikkatli bakmadığınızın göstergesidir. Sevdiğiniz insanlarla eğlenmek için kusurlu görünen şeyleriyle dalga geçersiniz veya siz kusurluymuş gibi davranırsınız o sevdiğiniz kişiyle gülüp eğlenmek için. Bilerek o sevdiğiniz kişiyi kızdırmak gibi, şok etmek için arabayı o kişinin üzerine sürmek gibi vs 🙂 Bu davranışlar saçmadır fakat o kişi sizin neden öyle yaptığınızı biliyordur.

Ömer Hayyam’ın şiirini paylaşarak konuyu biraz daha pekiştireyim: “Bilge, yüce varlığın seyrine dalar; gafil ise onda dostluk düşmanlık arar. Deniz, deniz olduğu için dalgalanır, çöpe sor, hep onun içindir dalgalar.” Dostluk düşmanlık aramaksızın tarafsız bakarsanız her şeyin kusursuz olduğunu görebilirsiniz.

Böylece kendinizdeki güç, muazzam ölçüde artacaktır, bilinçaltınızın aradığı tek şeyi; güven duygusunu da böylece sağlayacaksınız.


2.Adım: Sorgulamak (Işık Tutmak)

Bilinçaltınızı temizlemek istiyorsanız atacağınız ikinci adım SORGULAMAKTIR. Sorgulayarak eski inanç kalıplarınızı yıkmış olursunuz. Kendinizi yeniden inşa etmek istiyorsanız önce eskisini yıkmalısınız. Ne demişler? “Arayan bulur, suçlu olan affolur”. Arıyorsanız, sorgularsınız. Kendi içinizde hareket etmek için de kendinizin bakmadığınız alanları sorgulayın. Sorgulamak, adres sormaktan farksızdır, nerede arayacağınızı sorarak o yere gidersiniz. Buradaki sorgulamayı “bilinçaltı düşüncenizi yakalamak için” yapıyorsunuz çünkü bilinçaltındaki düşünceleriniz, bilinç boyutuna çıktığı zaman eriyip kaybolmaya başlar. Ne kadar çok yakalarsanız o kadar çabuk yok olur.

Bilinçaltı Sorgulama Karikatürü
Bilinçaltı sorgulama örneği; karikatürün ilk bölümü hatalı, siz benim söylediğim gibi sorgulayın.

Bilinciniz güneş ışığıdır, bilinçaltı ise ışığın vurmadığı karanlık alan. Karanlık ile savaşamazsınız, kavga edemezsiniz çünkü karanlık diye bir şey yoktur. Belki bu güne kadar karanlıkla yaptığınız bu kavgayı fark edemediniz ve karanlığı suçladınız. Çözüm: Işığınızı arttırın (1.adım) ve sonra karanlık alana tutun! Karanlık ışıkta var olamaz. Eğer karanlık istiyorsanız bile bunu ışıkla yapabilirsiniz, ışığı çekin karanlık olsun çünkü karanlığın hiç bir gücü yok.

Bilinçaltınıza ışık tutabildiğiniz kadar inançlarınızı görebilir, tanıyabilirsiniz, her şeyin farkında olabilirsiniz. Bilinçaltı bir hazinedir, korkulması lanet edilmesi veya problem olarak algılamanız yanlış tanımanıza sebep olur. Tekrar ediyorum; Bilinçaltınız var olan tek hazinenizdir çünkü bilincinizin ışığını oraya tutarak zenginleşir, kendinizi geliştirirsiniz, ne kadar çok ışık tutarsanız zenginliğiniz o ölçüde artacaktır ve bu zenginliği sizden kimse çalamaz.

Özet

Nasılsınız? “Kusursuz”. Kusursuzsanız hayatınızla ilgili her şeyi sorgulayacak güce sahipsiniz demektir. Sorgulayarak ışığı dilediğiniz tarafa tutabilirsiniz ve bilinçaltında inanç haline gelmiş düşüncenizi görebilirsiniz.

Görebildiğiniz ölçüde, düşüncenizi, davranışınızı ve inancınızı bu fark edişle eritebilirsiniz. İstediğiniz her şeyi bu yöntemle başarabilirsiniz. Sadece ilk adımı yapmanız halinde bile birçok hedefinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İkinci adımı uygularsanız roket hızında ilerlersiniz. Bu iki adım yeterlidir; ancak, bu konuda benden destek alırsanız, aylar belki yıllar sonra kazanacağınız güce anında erişim sağlayacağıma emin olabilirsiniz.

Benimle beraber içsel dönüşüme adım atın ve hayatınızı baştan sona değiştirecek bir yolculuğa katılın! Bilinçaltı temizliği ile olumsuz inançları geride bırakın, kendinizi daha iyi tanıyın ve içsel potansiyelinizi keşfedin. Sizi hayatınızdaki olumlu değişime yönlendirmek için hazırız. Hemen bize katılın ve kusursuz bir zihinle yeni bir sayfa açın!

Hasan ErtekinBilinçaltı Temizliği, Bilinçaltı Nasıl Temizlenir, Bilinçaltı Temizleme Yöntemleri, Bilinçaltını En iyi Temizleme Yöntemi, Bilinçaltı Temizliği Nasıl Yapılır, Bilinçaltını En Güçlü Temizleme Yöntemi

7 thoughts on “Bilinçaltı Temizliği”

 1. sıddıka ozcan

  bilinçaltı temizliğinde geçmişte yasadığımız olumsuz bir durum aklımıza geldi ve bunu farkettiğimizde bunu artık temizlemişde olurmuyuz
  düşünceler ve sözler gercekten insan hayatını çok etkiliyor önceden nasılsın diyene yuvarlanıp gidiyom yada idare eder derdim ve aynen öyleydi şimdi iyiyim diyorum daha iyi hissediyorum harika bilgiler teşekkür ederim

 2. Muhteşem bir yazı olmuş bayıldım! Kurduğunuz cümleler seçtiğiniz düşünür sözleri… çok teşekkür ederiyorum. Yolunuz hep istediğiniz gibi olsun.

 3. Hüseyin yılmaz

  sizi tebrik ediyorum çok samimi sıcacık anlatımınız var. Bu gün tanışmak nasip oldu. yarında olabilirdi artık erken. Sizi özenle dost edinmeye çalışacağım. Kısacık yazınızdan geleceğin başarısını şahsınızda görüyorum. selam ve dua ile …

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top