Anasayfa » Bioenerji Saçmalık Mı?

Bioenerji Saçmalık Mı?

Bioenerji, pek çok yönden eliştirilmiş ve hakkında pek çok aşağılanmaya maruz kalınmış bir konudur. Bu yazımızda sizlere bioenerjinin yönlerinden bir kaçını anlatacağım. Sonrasında bioenerji saçmalık mı değil mi kendiniz karar verebilir hale geleceksiniz.

Bioenerji bir terapi yöntemidir. Bioenerji Uzmanı, Çakra dediğimiz enerji merkezlerine ve Aura dediğimiz enerji alanlarında çalışmalar yapar. Peki bunları akıl yönünden nasıl anlamlandıracağız? Nasıl ki dünyanın çevresinde atmosfer katmanları bulunuyorsa bizim bedenimizde de aura dediğimiz enerji katmanları bulunmaktadır. İnsan küçük alemdir. Başka bir ifadeyle alemde bulunan her bir özellik, insanda da bulunmaktadır. Öyleyse bu dünyanın çevresindeki katman gibi bizim de bedenimizde enerji katmanlarının bulunması zorunludur.

Dünyanın atmosfer katmanları ne kadar güçlüyse, güneşten gelen zararlı ışınları bizden korur. Aynısı aura için de geçerlidir. Aura dediğimiz bu katman ne kadar güçlüyse, hastalıklara o kadar az yakalanırız ve enerjimiz canlı olur. Eğer enerjimizde bir bozukluk oluşursa aynı şekilde hastalanmaya başlarız. İlk bozulma daima aurada gerçekleşir sonrasında beden hastalanmaya başlar.

Bioenerji şifası ise şöyle çalışır: Kişi kendi enerjisini başkasına vererek, onun aurası üzerinde tesirde bulunur. Bu tesir sonucunda etkilenen kişinin ruh hali, psikolojisi, aurası değişmeye başlar. Aurası değişen kişinin hastalıkları da doğal olarak iyileşir. Çünkü dışarıdan herhangi bir zarara maruz kalmaz ve beden kendisini kolayca iyileştirmeye başlar.

Bunun dışında bioenerji şifasını geçersiz kılan bazı durumlar vardır. Kişi bu durumlardan herhangi birini yaşıyorsa bioenerjiyi saçmalık olarak yorumlayabilir. Bu durumlar çok fazladır. Temel bir kaç durumu sizlere izah edeyim:

Bioenerjiyi Saçmalık Olarak Yorumlamanın Sebepleri

1. İyileşmeye karşı direnç

Bir insanda iyileşmeye karşı direnç varsa o insana dünyanın en sağlam tedavi eden ilacını içirmek isteseniz de reddeder. Çünkü bütün ilgisi negatife yoğunlaşan bu insanlar “mutsuzluk” konusunda eğitimlidirler. Dünya bir gül bahçesi olsa, güllere karşı alerji geliştirene kadar mutlu olmayan insanlar vardır. Bu durumdaki insanlar için Mevlana şöyle demiş:

Uyuyan kişinin düşüncesi, kılı kırk yarsa fayda yok… o incelikle yine köy yolunu bulamaz. Uyuyan kişinin düşüncesi, ister iki kat olsun, ister üç kat… yine hata içinde hatadır, yine hat içinde hat. Ona hiç çekinmeden dalgalar gelir vurur da o, yine upuzun çöllerde koşar durur! Su, ona şah damarından yakındır da o susuzluktan yanar yakılır!

Mevlana

2. Şüphe

Seans alacağınız insana karşı şüphe duyuyorsanız enerjinizi kapatır ve o insanla enerji alışverişinde bulunamazsınız. Kendinizi izole eder ve savunmaya geçersiniz. O sebeple bioenerji seansı alacağınız insanın tamamen güven duyacağınız bir insan olması ve ona kendinizi rahatlıkla bırakabilmeniz gerekmektedir.

3. Yaşanmışlıklar

Geçmişte çok fazla şey yaşamış olabilirsiniz ve bu yaşanmışlıklar enerji alanınızda kalın duvarlar örmüş olabilir. Böyle bir insanın 1-2 seansta fayda görmesi düşünülemez çünkü enerji katmanları zaman içinde açılır ve iyileşme de bir süreçtir. Bazı insanların iradesi çok güçlü olduğu için tek seansta da yıllardır birikmiş hastalığından kurtulabiliyor fakat bu çok ender rastlanır bir durumdur.

4. Hazır Hissetmeme

Bazen de kişi iyileşmek için kendisini hazır hissetmiyordur. Bioenerji özel bir çalışmadır ve yüklerinden kurtulup özgürleşmek kişiye zindanmış gibi gelebilir. Bu durumdaki kişi, canının yanmasından haz duyar ve bioenerjiye hazır değildir. “Azap” kelimesi arapçadan dilimize geçmiştir ve bunu biz olumsuz anlamda kullansak da, aslında “haz” demektir. Acıdan aldığı hazzı bırakamayan insan bioenerji çalışması yaptırdığında işine gelmediği için “saçmalık” yorumunu yapacaktır.

5. İnançsızlık Değil İradesizlik

Bioenerjide her zaman duyduğum bir cümle var. “İnanmak da önemli değil mi hocam?” Hayır değil. Çünkü ben her türlü insana bioenerji uygulaması yaptım ve inanmanın hiç bir etkisini görmedim. Etkiyi veren her zaman iradedir. Bir insanda iyileşmeye yönelik iradesi varsa o insan “hacı yatmaz” gibi hep doğru yolu bulur, sırtı yere gelmez. İradesi güçlü insan yolda birinden bir şey duyar ve aradığı çözüme kavuşur. Canı bir şey çeker ve önüne gelir. Rüya görür ve gördüğü rüyalar çıkar. Bütün bunlar iradenin konusudur.

Ben bioenerjiye inanmayan yüzlerce insana seans yaptım. İnanan yüzlerce insana da seans yaptım. İnanıp iyileşmeyenler de oldu, inanmadığı halde iyileşen insanlar da oldu. İnanmadığı halde iyileşen insanları incelediğimde her zaman yukarıda söylediğim tipteki “iradesi güçlü” insanlarla karşılaştım. İnandığı halde işe yaramayan insanları incelediğimde ise “iradesi zayıf” insanlarla karşılaştım.

İnanmak sadece seans yapılan insana duyulan güvenmeyi sağlar.

Bioenerji Saçmalığı Mı?

Bu yazıyı bioenerji konusunda sadece fikir oluşturması açısından yazdım. Onlarca madde yazabiliriz fakat temel yöneliş bu şekildedir. Bioenerjinin derinlerine hiç girmedim. Bu şifa nasıl yapılır? nasıl uygulanır? etkisi nasıl artırılır? gibi yüzlerce farklı konu başlığı vardır. Bioenerji konusunda mantığını sağlıklı kullanan herkesi ikna ederim.. Ne olursa olsun, her şeyin mantıklı bir izahı vardır.

Seans ve Randevu

Deneyim en sağlam delildir. Bioenerji seansı alarak bu deneyimi yaşayabilir ve kendinize bir iyilikte bulunabilirsiniz.


Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top