Anasayfa » Yaşam Enerjinizi Yükseltmenin 8 Yolu

Yaşam Enerjinizi Yükseltmenin 8 Yolu

Yaşam Enerjisi, bazı uygulamaları yaparak olduğu gibi, yanlış yaptığınız davranışları terk ederek de yükselir. Gelin bunlar nelermiş, birlikte göz atalım.

Bilinçaltınızı Etkiyen Müzikler

Rap, arabesk, pop müziklerini tamamen dinlemeyi bırakın. Bütün bu müzik türleri %90 oranında zehirlidir. Bu tür zihin bulandıran müzikler sizin duygularınızı ve düşüncelerinizi farkında olmadan çaresizliğe programlıyor, hayattan soğutuyor, nefretle, narsisizmle zihinlerinizi ele geçiriyor. Bu tarz müzikler Bioenerji ve bilinçaltınızı doğrudan etkilen müziklerdir. Eğer bu tarzlarda müzik dinliyorsanız, 1 ay dinlemeyin ve zihninizin ne kadar temizlendiğinin farkını görün. Aklınızı, zihninizi bu müziklere kiracı tutmayın. Her ev sahibi kiracısından belli bir ücret alır. Siz bu müzikleri zihninizde kiralayarak ne alıyorsunuz?

Yaşam Alanı

Bioenerji - Fazlalıkları Atın

Hayatımız boyunca biriktirdiğimiz eşyalar, anılar ve ilişkiler, zamanla zihinlerimizde ve kalplerimizde izler bırakır. Uzun zamandır kullanmadığımız eşyaları bir kenarda saklamak, belki de içimizde derinlerde yer alan duygusal bağlardan dolayı zor gelebilir. Ancak hayatın akışında gereksiz yüklerden kurtulmak ve kendimize yeni bir alan açmak, içsel huzurun ve bioenerjimizin yeniden canlanmasına yardımcı olur.

Evinizde tuttuğunuz her eşya, sizinle bir anısı olan kişileri veya anıları hatırlatabilir. Bir kitap, bir kıyafet ya da küçük bir süs eşyası bile, içimizde gizlenmiş duygusal dünyamızı harekete geçirebilir. Bu yüzden zaman zaman gözden geçirmek ve artık kullanmadığımız, üzerimizde yük gibi duran eşyaları evimizden çıkarmak önemlidir. Kendimize ve zihinlerimize yeni bir nefes aldırmak, geçmişteki anılarla fazla yorulmadan yaşamın güzelliklerine daha açık olmamızı sağlar.

Bioenerjimiz, zihinsel yorgunluktan etkilenir. Sürekli hatıralarla dolu bir ortamda yaşamak, içimizde biriken duyguları tetikler ve enerjimizi düşürür. Geçmişle olan bağlarımızı kesmek, hayatımızın akışına uyum sağlamamıza ve içsel dengeyi yeniden bulmamıza yardımcı olur. Bir eşyanın arkasında birisiyle olan ilişkimizi kestiğimizi bilmeyiz; ta ki o eşyayı gördüğümüzde içimizde duygusal bir dalgalanma yaşanana kadar. Bu anılar, bazen hiç beklemediğimiz bir anda zihnimizi esir alabilir ve geçmişte yaşananları hatırlayarak ruhumuzu hüzne boğabilir.

Ancak, eşyalardan arınmak, içsel bir temizlik sürecine de davet niteliğindedir. Kalbimizdeki duygusal yükleri hafifletmek, geçmişi geride bırakmak ve şimdiye odaklanmak, bizi daha hafiflemiş ve özgür hissettirir. Bioenerjimizi dengeleyerek, yaşamın akışında daha pozitif bir şekilde var olmamızı sağlar. Unutmayalım ki, her bir eşya, her bir anı ya da ilişki, geçmişimizin bir parçasıdır. Onları bir kenara kaldırmak, aslında kendi içimizde barındırdığımız gücü ve yaşama olan bağlılığımızı güçlendirmeye adım atmaktır. Böylece hayatın sunduğu yeni anıları ve ilişkileri açık bir yürekle kucaklamak için alan yaratırız

Kendi Yararınıza Kararlar Vermek

Bioenerji - Hayır Demesini Öğrenin

Bioenerji seviyenizi düşüren bir diğer davranış, kendi yararınıza kararlarda bulunmaktır. Çevrenizin sizden yapmanızı istediği fakat sizin yapmak istemediğiniz eylemleri şekillendirebilecek gücü kendinizde bulmalısınız. Başkalarına “Hayır” diyebilmek, cesaret göstermeniz gereken davranış değildir. Bu konunun ayrıntıları fazla olduğu için özgür olmaya mecbursun başlıklı yazımızda derinlemesine anlattık.

Uyku Düzeni

Bioenerji Uyku Problemi

Bedenin kendisine has bir bilgeliği vardır. Bizim kendimizce düşünsel olarak bilgeliğimiz, bedenin yanında küçücük kalır. Tekerleği yeniden icat etmeye gerek yoktur, öyleyse yeni bir bilgelik arayışına da gerek yoktur. Bedenin bilgeliğine uymak, bizim bioenerji seviyemizi otomatik olarak yükseltecektir.

Bunun için de bedeni serbest bırakmak ve isteklerini dinlemek yeterli olacaktır. Gece uyuyamayan insanların en büyük eksikliği, bedenlerini serbest bırakmayıp düşüncelere dalmaya devam etmeleridir. Akşamları hiç bedeninize soru sordunuz mu? Kendisi belki uyumak istiyor olabilir. Bunun dışında uyku düzenini sağlamanın en kolay yolu, programlı bir şekilde hayatı yaşamaktır. Bir amaç ve sistem doğrultusunda alışkanlıklarını tekrarlayan birisi doğal olarak bedeninin uyuması gereken saati de bilecektir.

Bioenerji seanslarıyla da uyku problemlerinizi çözebilirsiniz veya uyku problemini çözdüğünüzde bioenerjiniz yükselecektir. Hangi uçtan başlarsanız başlayın, orta noktaya ulaşırsınız.

Akıl ve Zekâ Kasını Güçlendirmek

bioenerji uzmanı nefes
bioenerji yükseltme

“Böyle bir kas mı varmış?” dediğinizi duyar gibiyim. Diyafram kası bundan binlerce yıl önce işte bu anlamda adlandırılmış. Diyafram kasınızı kullanarak solunum alışkanlığınızı değiştirin. Nefes alırken diyafram kasınızın yandığını hissedin; tıpkı barfiks demirinde bedeninizi yukarı doğru çekerken kollarınızın yandığı gibi, nefes aldığınızda da diyafram kasınızın yandığını hissedin.

Beden-Zihin uyumu nefesinizin kontrolündedir. Solum yaparken burnunuzu kullanın. Doğru nefes alışkanlığınız kazanırsanız Bioenerji seviyeniz mevcut enerjinize göre en az dört kat artacaktır.

Bilginin Değerini Bilmek

Bioenerji - Bilginin Önemi

Bilgi tek başına bir güçtür. Sizi engelleyen, yaşam enerjinizi bedeninizden akmasını zorlaştıran tek şeyin bilgisizlik olduğunu hep hatırlayın. Moral bozukluğu, duygusal zayıflık ve zihin karışıklığının tek sebebi bilgisizlik veya bilgiyi işleyememektir. Kendinizi tanıdıkça olaylara ve kişilere bakış açınız tamamen değişecektir, neyin neden kaynaklandığını görmenizin başka bir yolu yoktur. Kendinizi bildiğiniz kadar Bioenerji’nizde enerji kaçağı olmayacaktır, gücünüzü korumayı bileceksiniz. Bunun için de hazırlamış olduğumuz Kusursuz Farkındalık Eğitimi‘ne katılabilirsiniz.

Doğru Karar Vermek

Karşılaştığımız olaylar karşısında verdiğimiz doğru kararlar ile enerjimizi canlı tutabiliriz. Verilen hükümlerde durum değişmez ama olayın seyri değişir. Örneğin, “sabahın köründe kalkmak” ile “günün enerjisini toplamak” arasında eylem olarak fark olmasa da, seyir bakımından bizi farklı yerlere götürür.

Bir diğer örnek, sigara içen birisinin kendisini “iradesiz” olarak tanımlaması. Aslında sigara içmek, içmeyene göre daha çok irade gerektirir ve sigarayı bırakamama sebeplerinden birisi de, bıraktığı takdirde iradesini ne yönde kullanacağını bilmemektir.

Verdiğin hükümlerin ne kadarı doğru? Kendine, verdiğin hükümlerle zarar veriyor olabilir misin? Bunun üzerine çalışmak veya danışmanlık almak istersen bana ulaşabilirsin.

Değerleri Fark Etmek

Bioenerji Seviyenizi Yükseltin

Değer bilmek, şükretmek anlamına gelir fakat buradaki “buna DA şükür” anlamında değildir. Hayatın tümü, başınıza ne geliyorsa hepsi birer armağandır. Mesela, şu an gözleriniz bu yazıyı okuyabiliyor. En son ne zaman gözlerinize, görebildiği için teşekkür ettiniz?

Bedeniniz sizin için sürekli, aralıksız çalışıyor, ona teşekkür ettiğinizde değerli olduğunu hissedip Bioenerji titreşimini yükseltecektir. Aynısı başka insanlar için de geçerlidir, hayatınızdaki insanlara, var oldukları için “iyi ki varsın” dediğinizde hem sizin hem de söylediğiniz insanın enerjisi yükselmiyor mu?

Danışmanlık Hizmeti

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top